Bielenie zubov

KVALITNÉ SLUŽBY V PRÍJEMNOM PROSTREDÍ ZA ROZUMNÉ CENY.

Vyšetrenie pacienta musí byť chápané ako komplexný pohľad na dutinu ústnu a pacienta ako takého. Základom vyšetrenia je dobrá komunikácia s pacientom, posúdenie úrovne dentálnej hygieny, informovanosť pacienta. Až potom dokážeme pacienta správne inštruovať o domácej starostlivosti a vysvetliť hlavné príčiny patologických stavov v dutine ústnej a motivovať k spolupráci.

 

Váš úsmev je dôležitý

Zuby a váš úsmev predstavujú jednu z prvých vecí, ktoré si človek všimne pri zoznamovaní. Prirodzený, žiarivo biely úsmev je nádherný – môže Vám pomôcť zvýšiť Vaše sebavedomie a nezabudnuteľne zapôsobiť na iných. Neprofesionálne a klinicky neodskúšané bieliace procedúry častokrát vedú k neuspokojivému výsledku.

Mali by ste sa preto rozhodnúť pre bielenie ktoré je:

  • Rýchle a výhodné
  • Dlhotrvácne
  • So zníženou citlivosťou
  • Klinicky testované ako bezpečné a efektívne
  • Vykonávané stomatológom

Pri tejto metóde sa špeciálnym svetlom aktivuje gél nanesený na zuboch 35% peroxid (Ultradent, Opalescence). Aktívnou zložkou je peroxid vodíka. Ten sa pôsobením svetla rozpadne a kyslík preniká do skloviny a dentínu. Vybieli farebné substancie, zatiaľ čo štruktúra zubu ostáva nezmenená. Rovnomerne a bezpečne vybieli vaše zuby v priemere až o 9 farebných odtieňov. Samotnému bieleniu predchádza dôkladná izolácia pier a ďasien, tak aby gél pôsobil len na zuby. Počas bielenia môžete relaxovať, čítať si alebo si aj zdriemnuť. Celú procedúru uzatvára 5 minútová fluoridácia zubov. Procedúra trvá jednu hodinu a je bezbolestná. Po procedúre môže byť dočasne zvýšená citlovosť zubov.

Najväčší nepriatelia bieloskvúcich zubov:

sójová omáčka, špenát, cvikla, káva, cigarety, zelený a čierny čaj,červené víno, čučoriedkový kompót, marmelády, bylinné tinktúry z liečivých rastlín

Vybielenie by malo vydržať od jedného do piatich rokov, v závislosti od zvyklostí pacienta ako je fajčenie a pitie kávy či čaju. Pri bežnom čistení zubov trikrát denne by výsledok mal vydržať niekoľko rokov. Viaceré štúdie v posledných 5 rokoch dokázali, že bielenie je bezpečné a vysoko efektívne. Niektorí pacienti môžu pociťovať mierne podráždenie ďasien alebo citlivosť zubov, ktoré odoznejú krátko po ukončení bielenia.

Nikto nemôže s určitosťou predpovedať, o koľko svetlejšie vaše zuby v skutočnosti budú. Každý prípad je osobitý. Účinok závisí od typu škvŕn a spolupráce pacienta.

Nasledujúci 48 hodín sa pacient musí vyvarovať požívaniu niektorých pochutín, resp. jedál (káva,čaj,kola,víno). Výmena starých kompozitných výplní (bielych plomb), sa môže uskutočniť najskôr po 3 týždňoch od ukončenia bielenia.

Po bielení ponúkame pacientovi taktiež od firmy Ultradent (Opalescence) domáce bielenie (10% peroxid), ktoré si pacient aplikuje doma po dobu cca 30min asi 2 týždne po bielení. Zintenzívni ambulantné bielenie.

 

Bielenie zubov a dentálna hygiena

Vzťah medzi bielením zubov a dentálnou hygienou je neodmysliteľný.

  • Pred začatím bielenia je dôležité, absolvovať dentálnu hygienu aby zuby a ďasná boli zdravé a dokonalé pripravené na bielenie.
  • Kvalitná dentálna hygiena pred začatím bielenia zvyšuje účinok bielenia tým, že minimalizuje plak, ktorý môže brániť rovnomernému bieleniu.
  • Pre udržiavanie výsledku po bielení je rovnako dôležitá pravidelná dentálna hygiena. Aby vám výsledok bielenia vydržal čo najdlhšie, pravidelné čistenie dentálnou hygieničkou je nesmierne dôležité.
   

 

Stomatologická ambulancia DemiDent pôsobí v Košiciach už viac ako 10 rokov.

Naším cieľom je dlhodobé poskytovanie kvalitných služieb v príjemnom prostredí za rozumné ceny a tiež uspokojenie požiadaviek aj najnáročnejších pacientov, o čom svedčí poskytnutie zdravotnej starostlivosti aj cez víkendy! Spokojnosť a komfort pacientov pri ošetreniach sú našou prioritou.

Objednajte sa